З метою привернення уваги працівників та учнів навчального закладу до питань дотримання вимог охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки та безпеки життєдіяльності в освітньому процесі і побуті та у зв’язку з відзначенням у 2018 році Дня охорони праці в Україні, в НРЦ проведено заходи під девізом «Захищене і здорове покоління».
12 квітня до Центру завітали запрошені працівники ДСНС на День цивільного захисту та об’єктового тренування. У цей день з метою практичної перевірки здатності грамотно і чітко діяти у надзвичайних ситуаціях, а також збереження й захисту свого життя і здоров’я, з вихованцями було організовано та проведено різноманітні цікаві заходи. Запам’ятались учням евакуація з приміщення, інформаційні години, вікторини, бесіди, тренування, практичні заняття з надання домедичної допомоги, виставки.
Із колективом закладу з питань дотримання вимог законодавства про охорону праці проведені тематичні наради та кінолекторій «Правила надання домедичної допомоги», а також проведено консультації «Надаємо відповіді з питань охорони праці».
Оновлено куточки та стенди, оформлено виставку дитячих малюнків «Захищене і здорове покоління»
У 8-А на виховній годині був проведений семінар-практикум «Чинники, що впливають на здоров’я дітей і підлітків». Було розглянуто проблему формування, збереження та відтворення здоров’я дітей та підлітків. Учні вчилися аналізувати, порівнювати, синтезувати, оцінювати інформацію з будь-яких джерел, бачити проблеми, ставити запитання, оцінювати альтернативи, робити свідомий вибір, приймати рішення та обґрунтовувати його.
У рамках проекту «Захищене і здорове покоління» учні 9-го класу ознайомились зі шкідливим впливом паління на організм людини, хворобами, що спричиняє паління, впливом паління на розумову діяльність людей.
У рамках Дня охорони праці учні початкових класів здійснили уявну подорож у світ професій та познайомились із безпечними умовами праці та навчання. Прийшли до висновку, що найвища цінність – це життя і здоров’я людини. І її захист потребує чималих зусиль, адже інколи людська діяльність пов’язана з небезпечними ситуаціями, особливо, при виконанні службових обов’язків.
З учнями 6-А класу була проведена бесіда з елементами суспільно-рольової гри «Захищене та здорове покоління». П’ятикласники відвідали годину спілкування за темою «Життя – найвища цінність». Учні обговорювали поведінку у надзвичайних ситуаціях, ознайомилися з правилами безпеки під час аварійних ситуацій, розвивали увагу, мислення, вчилися робити висновки. В ході ігор вчилися цінувати своє здоров’я та здоров’я навколишніх людей.
Як поводити себе з підозрілими незнайомцями? На це запитання учні підготовчих класів знайшли відповідь під час ситуаційно-рольової гри «Твоя безпека». В ході гри діти ознайомилися з основними правилами особистої безпеки при зустрічі з незнайомцями на вулиці, формували навички правильної поведінки. В цікавій ігровій формі діти розвивали здатність орієнтуватися у складних ситуаціях та вчили способи уникнення небезпеки.
Під гаслом «Захищене і здорове покоління» у 8-В, 8-Г та 11 класах відбулася рольова гра «Безпеку змолоду вивчай – до старості здоровим доживай». Під час гри учні представили свої малюнки, продемонстрували свої знання про охорону праці.
Діти 3-го класу слухали повідомлення вчителя про безпеку життєдіяльності, ділились власним досвідом, виконували комплекс вправ ранкової зарядки, грали в гру «Смачні та корисні», дискутували та доводили власну думку щодо здорової та щасливої особистості.
У 2 класі відбулася година безпеки на тему «Абетка пішохода». Разом зі Світлофором-Моргайком учні відгадували загадки, грали в гру «За сигналом». Другокласники пригадали правила дорожнього руху, пояснювали необхідність їх дотримання для кожного учасника, вчилися уникати небезпеки на дорозі, бути уважними, обережними, дисциплінованими пішоходами.
Учні 6-Б класу з цікавістю взяли участь у годині спілкування «Наша безпека-у наших руках», присвяченій безпеці життєдіяльності та правилам безпечного поводження для учнів. Метою заходу було ознайомлення учнів з правилами безпеки, виховання почуття відповідальності за своє здоров’я та здоров’я навколишніх людей, розвиток уваги, мислення, виховання здатності робити висновки.
Вчитель математики та класний керівник 8-Б класу Міняйло Т.С. провела годину спілкування на тему «Правила електоробезпеки мають знати всі». Вихованці познайомились з правилами електробезпеки, вчились запобігати ураженням струму, ознайомились з навиками поводження під час грози.
Відвідуючи заходи до Дня охорони праці, вихованці НРЦ отримали багато цікавої та корисної інформації. Свої думки та знання з безпеки життєдіяльності вони відобразили у малюнках, які знайшли місце на виставці «Охорона праці очима дітей».