Тиждень збереження підручника

Великою буває користь від
учіння книжного
Ярослав Мудрий

З метою збереження бібліотечного фонду, поглиблення знань з історії створення навчальних видань, формування в учнів культури розумової праці, навичок ділового читання, виховання бережливого ставлення до навчальної книги, до людей, які її створюють, стимулювання до творчого ставлення учнів до навчання з 15 січня по 19 січня 2018 року  в Центрі був проведений  Тиждень збереження підручника, в рамках якого відбулися такі заходи:

У бібліотеці розгорнуто  книжкову виставку  «Країна знань нам двері відчиняє» та створено експозицію  «Підручники наших батьків».

 

 

 

 

 

 

 


Разом із членами навчального центру організовано роботу книжкової лікарні «Щоб книжечка довше жила».

 

 

 

 

 

 

 

 

Жвавий інтерес в учнів 3 класу викликала бесіда і відеосюжет «Народження книги» та заочна подорож «Архітектурні пам’ятники книгам у світі». Маленькі учні дізналися про те, як книга прийшла до людей і як багато людей працює над тим, щоб ми мали змогу тримати в руках новенькі підручники.

Учнів 5-го класу зацікавила бесіда та мультимедійна презентація «Як працювати з підручником» , «Правила користування підручником», та «Шлях підручника до школяра».

Цікаво пройшла інформаційна година «Еволюція книги» зі школярами 6-х та 8-Г класів, під час якої діти відслідкували розвиток книги від глиняних табличок до електронного підручника.

 

 

 

 

 

 

 


Крім заходів, розрахованих на інформатизацію та популяризацію, бібліотека Центру співпрацювала з центром учнівського самоврядування та провела рейди-перевірки стану підручників. Учні початкових класів бережно і охайно відносяться до підручника. В них книги обкладені, підписані та мають закладинки. А ось у старшокласників і підклеєні, і підписані, але обгорнуті частково, не на всіх підручниках є обкладинки. В учнів 4, 7 та 8 клас – нові підручники, тому мають належний вигляд.

Під час проведення Тижня вчителі спілкувалися з приводу шкільного підручника та його проблем:

  • як працюється з дефіцитом  спеціальних підручників для контингенту нашого Центру;
  • що краще: власний підручник чи бібліотечний;
  • бути з поганим підручником чи без нього.

 

 

 

 

 

 

 


Мабуть,про жоден твір людського генія не сказано стільки мудрих і хороших слів, як про книгу. Тому треба любити, читати і шанувати тих, хто створив їх.

Бібліотекар Буц Ж.П.