<жовтня 2017>

Умілі руки
Фестиваль писанок PDF Друк e-mail

Повернувшись з весняних канікул, учні нашої школи долучилися до Всеукраїнського «Фестивалю писанок», який щорічно відбувається у м.Києві напередодні Великодніх свят.

Всеукраїнський  «Фестиваль писанок» - маштабний проект, що має унікальне значення для всієї  України, адже підтримує та  поширює  українські народні традиції.  Щороку фестиваль об’єднує усі області країни навколо писанкарства аби представити під відкритим небом  унікальну колекцію рукотворних шедеврів.

Метою Фестивалю є популяризація українських традицій, розвиток і поширення  українського писанкарства, як художнього явища і культурного феномену, виховання у дітей  поваги до національної культури та історії нашого народу.

За умовами фестивалю учасники повинні розписати писанки символами, притаманними нашому регіону. Наші діти внесли свою  новизну в оздоблення виробів – вклали в них своє бачення  Великодньої символіки, любов до весни та життя.

Роботи зібрані і відправлені до м. Києва, нам залишається чекати бажаних нагород.

До Шевченкових вершин PDF Друк e-mail

9 березня 2017 року в районному Будинку культури відбувся ІІІ районний конкурс-фестиваль вокального, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва «Шевченкові вершини». Метою фестивалю-конкурсу було розширення знань учнів про життя і творчість Т.Г. Шевченка, вшанування його пам’яті, сприяння розвитку народної творчості, патріотичного  та естетичного виховання.

Традиційно на цьому конкурсі були представлені  роботи вихованців нашої школи. Це були вироби із солоного тіста, вишивка бісером, хрестиком, випалювання, витинанка.

Шевченко - надхненник творчості PDF Друк e-mail

Твори Т.Г. Шевченка здавна надихають на творчість, а найкраще місце для творчості - це заняття гуртка «Умілі руки».

У рамках відзначення Шевченківського тижня готувалась виставка дитячих робіт. Тематику робіт діти черпали із прочитаних творів: «Мені тринадцятий минало», «Над Дніпровою сагою...», «Сон» , «Тече вода з-під явора », «І на оновленій землі...» , « На Великдень на соломі», «Ой стрічечка до стрічечки ...» , «Село на нашій Україні...».

Для виставки діти готували картини з солоного тіста, оздобили портрет Т.Г. Шевченка квітами канзаші.

Така робота  сприяє розвитку читацьких навичок учнів, їх мислення, та дає можливість їм усвідомити себе громадянином, патріотом України.

Виставка дитячих робіт Виставка дитячих робіт

ВАЛЕНТИНКИ ДЛЯ РІДНИХ PDF Друк e-mail

Напередодні Дня закоханих у кабінеті гурткової роботи кипить клопітка робота - діти виготовляють сувеніри своїми руками з солоного тіста.

Солоне тісто несе в собі масу позитивної енергетики, а ручна робота – це духовна робота, вона цінувалася  в усі часи. Важливим поштовхом для виконання цієї роботи є можливість створення власноруч подарунків для друзів, рідних.

Не дивлячись на те, що на кожне заняття я готую декілька зразків, жодна з дитячих робіт не схожа на них, адже кожна дитина, яка відвідує мій гурток, своєрідна, особлива. Тому жодна з дитячих робіт не схожа на мій зразок, і це добре.

Сподіваюсь, що заняття мого гуртка допоможуть відкрити і розвинути у дітей їх приховані таланти, які ще пригодяться їм житті.

БУБЛИКИ ДЛЯ ДРУЗІВ PDF Друк e-mail

Малята дошкільного відділення нашої школи - допитливі і кмітливі. Вони дуже полюбляють пізнавати світ за допомогою дотиків своїх пальчиків. Реалізувати свої здібності та набути їх діти можуть, відвідуючи гурток «Умілі руки», на якому під час занять вони з  задоволенням ліплять із солоного тіста. Виготовляючи вироби з тіста, діти розвивають дрібну моторику пальців рук, що впливає на розвиток мовлення.

Мистецтво ліплення із солоного тіста не випадково називається біокерамікою. Борошно і сіль – це природні, екологічно  безпечні продукти. При їх поєднанні  утворюється  чудовий матеріал для ліплення.

На одному з нещодавніх занять дітки виготовляли бублички для друзів.  Спочатку вчились скачувати стовпчики , а потім з’єднувати їх кінці  в одне кільце. Кожен свій виріб малята прикрасили маком. Діти були дуже задоволенні результатом своєї роботи, а повна тарілка апетитних бубликів прикрасить полицю для виробів.

І.І. Шпилька, керівник гуртка "Умілі руки"