<березня 2011>

Умови виховання PDF Друк e-mail

Народження  дитини – завжди  радість,

Але  коли  приходить  лихо  в  дім,

Коли  малюк  глухий   або  незрячий,

Батьки  у  розпачі – хто  допоможе  їм?

Тоді  стає  в  пригоді  дефектолог,

спеціальна  школа,

Де  серцем  і  душею  вчать  дітей:

Незрячого – відчуть  красу  природи,

Глухого – спів  і  голоси  людей.

І  кволими  ногами  впевнено   ступати,

І  говорити  неслухняним  язиком,

Невмілими  руками – малювати,

Боротися  з  недугами   добром.

Саме  таке  покликання

вчителів-дефектологів,

всього  педагогічного  колективу

Корсунь-Шевченківської  спеціальної

загальноосвітньої  школи-інтернату

1-111 ступенів Черкаської  обласної  ради.

1- Формування і корекція усної мови

2- Комп'ютерний клас

3- Шкільний психолог

4- Спортивні успіхи

5- Творчі успіхи

6- Безкоштовне харчування

7- Побутові  умови

8-Медична  допомога

9-Школа  пишається випускниками

Формування і корекція усної мови учнів з вадами слуху на основі розвитку  збереженої слухової функції з метою  використання слуху в навчальному процесі, в позаурочний час для сприймання мови  оточуючих - головне завдання, над яким  працюють сурдопедагоги.

Успішному  навчанню  нечуючих  дітей   сприяє  спеціальна  навчально-матеріальна  база.  В  школі  обладнано  за  новими  стандартами  класи  для  учнів  початкової  та  середньої  ланки.

Для  проведення  уроків  колективної  слухомовної  роботи    є  лінгафонний  клас з  використанням  найновіших  комп’ютерів.

Сурдопедагоги проводять спеціальні індивідуальні заняття з розвитку слухового сприймання та мовлення дітей з використанням комп’ютерних слухомовних комплексів «Світ звуків», за програмами «Живий звук», «Видима мова»

В навчанні дітей з вадами слуху вчителі-дефектологи особливого значення надають формуванню вимови звуків і адекватному  сприйманню  інформації.

Розуміючи бажання дітей бути вільними у інформаційному  просторі, створили комп'ютерний клас, адже без комп'ютера зараз  уявити життя неможливо.

Одним із актуальних завдань виховання дітей з порушеннями слуху є забезпечення їх психологічного комфорту, стабілізації  позитивного стану. Перш  ніж  розпочати  роботу  з  дитиною,  яка  вперше  приходить  до  школи,   психолог глибоко  вивчає  індивідуальні  особливості  кожного  нечуючого  учня.

Спортивні успіхи учнів школи - предмет особливої гордості.  Цілий рік спортивна зала, стадіон живе бурхливим життям: спартакіади, змагання з мініфутболу, тенісу, волейболу - все це підготовка до серйозних змагань.

Наші  нечуючі  учні  -  неодноразові  переможці  в  районних  спартакіадах,  обласних , міжрегіональних, Всеукраїнських   змаганнях  з  настільного  тенісу,  футболу,  волейболу,  легкої  атлетики.

За  спортивні  досягнення   глухі  діти  були  нагороджені путівками  до  Міжнародного  центру  «Артек».

Ми  прагнемо  спростувати  міф  про  неповноцінність  наших  дітей,  про  «написану  на  роду»  гірку  долю  тих,  хто  позбавлений  можливості  чути. Діти  з  вадами  слуху  співають,  танцюють,  читають  вірші. Школярі  виступають  натхненно  і неповторно – так,  що  й  не  здогадаєшся,  що   вправні  танцюристи – маленькі  громадяни  «Країни  тиші».

Наші  учні  нарівні  з  чуючи ми  дітьми  неодноразово  брали  участь  у  Всеукраїнських  та  обласних  конкурсах , фестивалях, викликаючи  захоплення  глядачів.

Актова зала чекає вихованців на репетиції та               святкування шкільних заходів, де юні актори відчувають себе зірками сцени та згуртовуються в єдину сім'ю.

Образотворча  діяльність, музично-ритмічні заняття, художня самодіяльність сприяють вихованню дітей з особливими потребами, дають їм можливість реалізувати свій творчий потенціал.

Вчителі  й  вихователі  працюють  самовіддано,  віддаючи  серця  дітям-інвалідам,  які  виховуються  в  любові,  довірі  та  взаєморозумінні.

Дбаємо  у  школі  і  про  здоров’я  дітей. Налагоджено  безкоштовне   п’ятиразове  збалансоване  харчування у  чудовій  їдальні

Створені  належні побутові  умови, наближені  до  домашніх: затишні  умебльовані  спальні,  кімнати  гігієни, пральний  комплекс.

В сучасній  медичній амбулаторії  працює  лікар-педіатр, досвідчені  медсестри.  Є  кабінет  лікувальної  фізкультури,  кабінет  фізіотерапевтичних  процедур. Щороку  діти  проходять  поглиблений  медичний  огляд.  В  разі  хвороби  їм  надається  безкоштовна  медична  допомога.

Школа  пишається  своїми нечуючими   випускниками, які  ведуть  повноправне  життя ,  здобувши  освіту  в  Херсонському  базовому  медичному  коледжі,  Київському технікумі легкої промисловості, Київському вищому професійному училищі швейного та перукарського мистецтва та  ПТУ різного профілю. Вони працюють зубними техніками, техніками-технологами швейної промисловості, механіками швейного обладнання, перукарями, швачками, столярами, будівельниками.