<квітня 2017>

Пам'ятаємо чорнобильський квітень PDF Друк e-mail

31 рік відділяє нас від Чорнобильської катастрофи, а той чорний день трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно, він приніс світу багато трагедій і буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

26 квітня є днем пам’яті як про найбільшу техногенну катастрофу, так і днем вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу Чорнобильської атомної електростанції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди вписано до літопису людської мужності, він навічно залишиться в пам’яті українського народу.

26 квітня 2017 року в рамках декади екології та охорони навколишнього середовища та з нагоди відзначення роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції в нашій школі відбувся вечір-реквієм «Пам’ятаємо чорнобильський квітень». Метою цього заходу було нагадування нинішньому поколінню про величезну відповідальність перед людством тих, хто безпосередньо працює з мирним, як здається, атомом, про страшні наслідки Чорнобильської катастрофи для людей і природнього оточення, а головне -  про жертовний подвиг ліквідаторів цієї екологічної катастрофи.

Покладанням квітів і хвилиною мовчання кращі учні школи вшанували пам'ять про земляків, які загинули під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

26 квітня – День національної жалоби. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам'ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє життя та здоров’я.

О.В. Науменко, вихователь