<березня 2017>

Тиждень дитячої та юнацької книги PDF Друк e-mail

Із книгою і словом поріднися,

Хай буде книга – твій насущний хліб.

Тож зачерпни із неї і напийся

Снаги, що в серці залишає слід.

Книга – одне з найбільших див,  створених людиною. З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож по Країні знань.  Саме з книг ми дізнаємось про таємничі природи, про велич людини. А у важкі хвилини життя ми теж тягнемося до книги, бо вона допомагає укріпити віру в себе.

З метою прищеплення учням любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні стало  традицією  з 20 по 25 березня в бібліотеці школи проводити Тиждень дитячої та юнацької книги.

У цьому році Тиждень книги мав на меті не тільки залучити учнів до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеку в справжній храм Книги, в якому кожний читач відчує себе бажаним гостем. Це була захоплююча мандрівка школярів у світ літератури.

Цікавими для школярів були книжкові виставки  у шкільній бібліотеці:  «ЇЇ величність книга»(для учнів 5-10класів) та «Чарівний світ казки» (для учнів 1-4 класів), які розкрили дивовижний і захоплюючий світ чарівної КНИГИ.

Жвавий інтерес у старшокласників викликав мультимедійний урок «Найдивовижніші книги та бібліотеки світу», який був  проведений в актовій залі школи для учнів 5-10 класів.

Учні дізналися: про історію виникнення книги; як і коли виникло друкарство; відвідали галерею найдивовижніших книг світу; приголомшливі бібліотеки Стародавнього Світу відкрили учням свої таємниці; здійснили подорож до  найвеличніших бібліотек, які існують у світі; та познайомилися з найфутуристичнішими бібліотеками,  в яких хочеться залишитися жити.

Учні  4 класу познайомилися з великим датським казкарем Г.К.Андерсеном на бібліотечному уроці–презентації «Чарівні казки Андерсена». Багато цікавого діти дізналися про життя та творчість письменника, а  мультимедійна вікторина  за казками  автора захопила школярів.

Гра-вікторина з мультимедійним супроводом «У світі казки» та  «Казкова вікторина»зацікавили учнів 2 класу. Діти жваво відгадували казки та відповідали на запитання. Метою заходу було поглибити знання учнів про казки народів світу; розвивати пізнавальний інтерес та інтерес до читання книг, виховувати любов до книги та рідного слова.

З учнями 1 класу  проведено урок-екскурсію «Перше знайомство з бібліотекою». Діти познайомилися зі шкільною бібліотекою, з правилами поведінки в ній, дізналися, як зберегти книгу та  як правильно її читати, переглянувши презентацію « Поради  Мудрої Сови», розкрили зміст слова  «бібліотека»,  що таке «абонемент», «читальний зал», де розміщені книги.

Тиждень дитячої та юнацької книги вже минув, але шкільна бібліотека  гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові  виставки та цікаві надходження.

Ж.П. Буц, бібліотекар