Великі та маленькі кроки до психологічної стійкості

На тлі повномасштабної війни турбота про ментальне здоров’я може здатися менш важливою. Більшість справ вимагають постійного фокусу.
Водночас саме в часи випробувань важливо плекати стійкість. допоможе зрозуміти, що таке ментальне здоров’я, з чого складається психологічна стійкість та як її покращити. Одним із способів покращення психологічного здоров’я учнів є психологічні хвилинки.
Регулярне застосування психологічних хвилинок при потребі та у зручний час допоможе вихованцям Центру впоратися з хвилюванням та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок. Запропоновані вправи сприятимуть створенню дружньої атмосфери у дитячому середовищі, дозволять дітям розслабитися, зняти емоційне напруження, відновити почуття безпеки та психоемоційного комфорту.
Усі запропоновані заходи адаптовані з урахуванням психологічних особливостей вихованців Центру, але вчителю необхідно обережно застосовувати деякі вправи враховуючи також індивідуальні особливості дітей та рівень згуртованості груп.
Важливо! Вчитель має сам визначити, коли і у який момент потрібно провести психологічну хвилинку. Її проведення не передбачає спеціальної підготовки, достатньо педагогічних знань, отриманих в межах практичного семінару для педагогів центру «Особливості корекційно-педагогічного впливу на вихованців з порушеннями психофізичного розвитку» та природної здатності виявляти емпатію, співчуття і людяність. А ще зовсім трошки акторських навичок!
Вправи для психологічних хвилинок